TOPlist

Ubytování Vyškov.
Podporuje mojeID

NOVINKY

arr3Klientská sekce pro registrované zákazníkyVážení zákazníci, novinkou e-shopu je spuštěná "klientská sekce" pro registrované zákazníky. Zde...

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 448,00 Kč
naše cena 1 688,00 Kč

KONTAKT

shop@rcplace.cz
V případě jakékoliv otázky nás neváhejte
kontaktovat e-mailem

Rady, manuály, ke stažení » Spektrum DX3S tipy
Spektrum DX3S - není 3 kanálová, ale 4 kanálová souprava

 

Ahoj Všem,

včera na závodech jsem viděl maličkaté nitro, se startérem na vysílačce. Tak mi to nedalo, a důkladně jsem zkoumal manuál vysílačky DX3S (zde ke stažení) a vykoumal jsem:

Vysílačka SPEKTRUM DX3S je 4 kanalová Wink

S přijímačem SR3300T (standardně dodávaný přijímač s telemetrií) je konektor bind standardně používaný  pro napájení přijímače, nebo párování a je zároveň 4tým kanálem, ovládaným tím maličkatým čudlíčkem vedle rollu pohybování v menu.

Jak to vyzkoušet:

Stačí připojit napájecí konektor na pozici prvního, druhého, nebo třetího kanálu (nikdy ne do telemetrie!!! tím může být přijímač poškozen) a do bind konektoru servo. Když přijímač a vysílačku zapnete, servo se vychýlí na jednu stranu, když zmáčknete ten čudlík vedle rollu, servo se vychýlí na druhou stranu. Po uvolnění čudlíku se servo zpět vrátí do původní pozice.

Jak to použít:

Vcelku jednoduše, stačí napájení pro přijímač zapojit přes Y kabel.

Jak nastavit tento čudlík jako třetí kanál serva:

Pokud chcete ovládat třetí kanál vysílačky ne přepínačem třetího kanálu, ale pouze tlačítkem (např. klakson, blikačky atd …), ve vysílačce MENU >> SYSTEM >> RS Port a zde vyberete AUX. Teď budete ovládat výstup třetího kanálu tím čudlíkem vedle rollu. Tímto krokem však vyřadíte třetí kanál a je nahrazen 4tým. Pokud chcete využít všechny 4 kanály, je třeba v menu nastavit RS Port na BIND.

Toť vše takový maličkatý návod, jak využít 4 kanálovou vysílačku Spektrum DX3S, která je všude oficielně inzerovaná jako 3 kanálová, ale ve zkutečnosti je 4 kanálová. Pokud by však ještě někdo chtěl mít 4tý kanál ne jen jako tlačítko, ale jako vypínač, je možné vysílačku rozebrat a spínač nahradit vypínačem. Toto je dobře vidět ve fotogalerii.


Autor: Radek Vilas Přinosil

 

Ahoj Vsem,
vcera na zavodech jsem videl malickate nitro se starterem na vysilacce (http://www.model-rc.cz/…gy-1:10-rtr/). Tak mi to nedalo, a dukladne jsem zkoumal munal vysilacky DX3S (http://www.spektrumrc.com/…0-Manual.pdf) a vykoumal jsem:
Vysilacka SPEKTRUM DX3S je 4 kanalova
S prijmacem SR3300T (standartne dodavany prijmac s telemetrii) je konetor bind standartne pouziti pro napajeni prijmace nebo parovani, a je zaroven 4tym kanalem ovladanym tim malickatym cudlickem vedle rollu v pohybovani v menu.
Jak to vyzkouset: Staci pripojit napajeci konektor na pozici prvniho druheho nebo tretiho kanalu, nikdy ne do telemetrie!!! tim muze byt prijmac poskozen a do bind konektoru servo. Kdyz prijmac a vysilacku zapnete, a servo se vychyli na jednu stranu, kdyz zmacknete ten cudlik vedle rollu, servo se vychyli na druhou stranu. Po uvolneni cudliku se servo zpet vrati do puvodni pozice.
Jak to pouzit: Vcelku jednoduse, staci napajeni pro prijmac zapojit pres Y kabel.
Jak nastavit tento cudlik jako treti kanal serva: Pokud chcete ovladat treti kanal vysilacky ne prepinacem tretiho kanalu, ale pouze tlacitkem (napr klakson, blikacky atd …) ve vysilacce MENU >> SYSTEM >> RS Port a zde vyberete AUX. Ted budete ovladat vystup tretiho kanalu tim cudlikem vedle rollu. Timto krokem vsak vyradite treti kanal a je nahrazen 4tym. Pokud chcete vyuzit vsechny 4 kanaly, je treba v menu nastavit RS Port na BIND.
Tot vse takovy malickaty navod jak vyuzit 4kanalovou vysilacku Spektrum DX3S, ktera je vsade inzerovana jako 3 kanalova, ale ve zkutecnosti je 4kanalova. Pokud by vsak jeste nekdo chtel mit 4ty kanal ne jako spinac, ale jako vypinac je mozne vysilacku rozebrat a spinac nahradit vypinacem. Toto je dobre videt ve fotogalerii (http://rando.rajce.idnes.cz/Oprava_DX3S/).
Editováno: Radek Vilas Prinosil, 25. 4. 2010 20:56